مقالات باتری

قیمت باتری ماشین سنندج

باتری خودرو یکی از قطعات مهم و ضروری در خودرو می باشد و به گونه ای از باتری های قابل شارژ گفته می شود که به وسیله دینام خودرو شارژ می شود. باتری وظیفه تامین برق مورد نیاز خودرو جهت استارت زدن، روشنایی، تجهیزات صوتی و تامین برق دیگر لوازم الکترونیکی خودرو را بر عهده دارد. باتری ماشین به دو نوع اسید سرب و اتمیک (در اصطلاح عامیانه خشک) تقسیم بندی می شود که البته امروزه استفاده از نمونه خشک یا اتمیک آن، به دلیل خطرات و معایبی که باتری های اسیدی داشتند، رو به افزایش است. معمولا باتری های ماشین دارای ولتاژ ۱۲ و‌ ۲۴ می باشند که حسب مورد برای خودروهای سبک و سنگین، مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی، باتری خودرو هر چقدر هم که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، بالاخره خراب می شود و عمر آن به پایان می رسد.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با خودرو درحال حرکت هستید و ناگهان خودرو خاموش می شود و یا ممکن است خودروی شما در حالت پارک باشد و قصد روشن کردن آن را داشته باشید؛ ولی هر چقدر سوپیچ را می چرخانید،‌ خودروی شما استارت نمی ‌خورد. در این مواقع اولین کاری که می کنید، نگاه کردن به آمپر بنزین خودرو می باشد؛ زیرا حدس می زنید که شاید سوخت خودرو تمام شده است؛ ولی با نگاه کردن به آمپر بنزین خودرو، متوجه می شوید خودروی شما سوخت کافی هم دارد. روشن نشدن خودرو و همچنین خاموش شدن خودرو به صورت ناگهانی، ناشی از خرابی باتری و یا دینام خودرو می بباشد

دلایل خرابی باتری خودرو

در پاسخ به این پرسش که چرا باتری خودرو خراب می شود و یا چه دلایلی در خرابی باتری خودرو نقش ایفا می کنند، باید بگوییم که دلایل مختلفی وجود دارد که منجر به خرابی باتری خودرو و در نتیجه صرف هزینه برای تعویض آن، خواهند شد.

  1. یکی از دلایل مهمی که منجر به خراب شدن باتری خودرو می شود، استفاده و خرید باطری های بی کیفیت و غیراستاندارد و البته ارزان قیمت است.
  2. عامل و یا دلیل دیگری که منجر به خرابی باتری خودرو می شود، اشکال در سیستم آلترناتور یا همان دینام است که ناشی از خرابی خود دینام یا یکی از قطعات آن می باشد. همان طور که می دانید وظیفه شارژ کردن باتری خودرو، بر عهده دینام است و زمانی که به هر دلیل نتواند این وظیفه را به خوبی ایفا کند، باتری خودرو انرژی خود را از دست می دهد و هیچ گونه شارژی نیز وارد آن نمی شود و در نتیجه منجر به خرابی باتری  خواهد شد.
  3. باز گذاشتن سوئیچ به مدت طولانی در حالت خاموش بودن خودرو، یکی دیگر از دلایل خرابی باتری خودرو است. در واقع باز گذاشتن سوئیچ خودرو به مدت طولانی، منجر به از دست رفتن جریان زیادی در باتری می شود که همین امر طول عمر باتری را به صورت چشمگیری کاهش می دهد و موجبات خرابی باتری را فراهم می کند.
  4. یکی دیگر از دلایل خرابی باتری خودرو، برق کشیدن خارج از حد توان باتری و یا استفاده از تجهیزاتی است که برق زیادی را از سیستم الکتریکی خودرو می گیرند. در واقع برق کشیدن بیش از حد از باتری خودرو و یا استفاده از تجهیزات الکترونیکی که به برقی بیشتر از حد توان باتری نیاز دارند، منجر به این می‌شود که باتری نتواند زیر بار تامین این میزان برق، دوام بیاورد و فشار زیادی را تحمل می کند که همین فشار زیاد، بدون شک خرابی باتری را به دنبال خواهد داشت.

راهکار های افزایش طول عمر باتری و جلوگیری از خراب شدن آن

نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آن ها، منجر به افزایش طول عمر باتری و جلوگیری از خراب شدن زودهنگام آن می شود. اولین و مهمترین نکته، استفاده و خرید باتری های مرغوب با کیفیت و اورجینال می باشد از دیگر نکاتی که می توان به آن ها اشاره کرد بررسی و تست فنی عملکرد دینام به صورت دوره ای، عدم باز گذاشتن بیش از حد سوئیچ خودرو در حالت خاموش بودن، توجه به توانایی باتری و استفاده از تجهیزات مناسب با این توانایی ها و… می باشد.

قیمت باتری ماشین سنندج

خراب شدن باتری خودرو یکی از معضلاتی است که منجر به کلافگی و سردرگمی می شود. به ویژه اگر موقعیت ما به گونه ای باشد که به فروشگاهی باتری و یا امداد باتری دسترسی نداشته باشیم و یا با خودروی خود به مسافرت رفته و در راه بمانیم. به عنوان مثال ممکن است به استان کردستان سفر کرده باشیم و یا از این است استان در حال عبور باشیم که ناگهان خودرو به دلیل خراب شدن باتری، خاموش و متوقف شود. در این موارد حاضر هستیم هر قیمتی را پرداخت کنیم تا مشکل باتری خودرو برطرف شود و هر چه زودتر، به راه خود ادامه دهیم و به مقصد برسیم. باتری خودرو در سنندج قیمت های مختلفی دارد و خوشبختانه به دلیل نزدیکی به مرز، قرار گرفتن در مسیر ترانزیت کالا به کشورهای همسایه و همچنین کشورهای اروپایی، مناسب تر از سایر شهرها و استان ها است که البته از کیفیت، دوام و طول عمر بالایی نیز، برخوردار هستند.

در واقع در استان کردستان فروشگاه های بسیار زیادی در زمینه ی فروش و عرضه انواع باتری خودروهای سبک و سنگین وجود دارند که نه تنها پاسخگوی نیاز کردستانی های عزیز هستند؛ بلکه نیاز استان های همجوار و همچنین مسافران را نیز، تامین می کنند و از این بابت جای هیچ نگرانی وجود ندارد. یکی از مراکز معتبری که در شهر سنندج وجود دارد، فروشگاه باتری زارع نام دارد که به فروش و عرضه انواع باتری ایرانی و خارجی با قیمت های مقطوع و مناسب، خدمات پس از فروش و خدمات امداد باتری اقدام می کند. در واقع فروشگاه باتری زارع، یکی از عمده فروش های باتری و امداد رسانی در استان کردستان است که دارای ۶ شعبه فعال در سنندج بوده و به زودی شعبه های دیگر آن در بقیه شهرستان های استان کردستان از جمله سقز، بانه، دیوان دره، قروه، کامیاران، مریوان و… افتتاح خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *