باتری usp چیست ؟ 

باتری USP

باتری usp چیست و چه کاربردی دارد؟ عملکرد این نوع باتری چگونه است؟ نقش باتری های usp چیست؟
نوع باتری usp سرب اسیدی یا همان سیلد اسیدی است که بهتر نوع باتری های موجود در بازار محسوب می شوند. 
نکته لازم در رابطه با این نوع باتری و باتری اتومبیل این است که نباید آن ها را با هم اشتباه گرفت زیرا ازلحاظ تکنولوژی و ساخت با یکدیگر متفاوت هستند. باتری های usp کاربردها و استفاده های فراوانی دارد و برخلاف باتری اتومبیل از نوع ثابت بوده و در یک جا قرار می گیرد. 

انواع باتری usp و عملکرد آن ها چیست

واژه usp برگرفته از عبارت Uninterruptible power supply است که معنای آن منبع تغذیه ی بدون توقف است، استفاده از این باتری معمولا برای ثبات در رابطه با جریان تجهیزات الکتریکی است.
دستگاه یا باتری usp وظایف متعددی دارد که مهمترین آن ها عبارتند از:

  • محافظت در مقابل نویز
  • محافظت از بی ثباتی در برابر فرکانس های موجود در برق شهری
  • محافظت از تجهیزات در برابر  کاهش و افزایش های ناگهانی ولتاژ
  •  تغذیه تجهیزات الکترونیکی در صورت قطع برق

نقش باتری usp چیست

باتری usp را معمولا برای محافظت از کامپیوترها ، تجهیزات مخابراتی، مراکز داده و سایر تجهیزات الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. 
هنگام قطع ناگهانی برق بسیاری از ادارات، شرکت ها، موسساتی که از تجهیزات الکترونیکی استفاده می کنند را دچار مشکل کرده و در برخی مواقع صدمات جبران ناپذیری را به دنبال دارد که با استفاده از این نوع باتری ها این صدمات را کاهش داده و جلوی  ضرر را خواهید گرفت.
نکته قابل توجه این است که در صورت استفاده از باتری usp پس از جریان برق افراد مدت 5 تا 15 دقیقه زمان خواهید داشت که داده ها و اطلاعات خود را ذخیره کرده و با خیالی آسوده از برنامه مورد نظرتان خارج شوید قبل از اینکه باتری شود.

نحوه کار کردن باتری usp چگونه است

باتری های usp در هنگامی که برق به شکل طبیعی وصل است از برق شهری برای شارژ خود استفاده می کند وظیفه ی این باتری ها این است که پس از قطع برق به عنوان منبع تغذیه عمل کرده و برای مدت کوتاهی برق مکان مورد نظر را شارژ کرده تا از ایجاد خسارات جلوگیری شود.

مزایایی استفاده از باتری usp 

این نوع باتری برای پیشگیری از احتمال نشتی اسید و فرار هیدروژن به شکل کاملا بسته تولید شده است. برای اینکه احتمال نشتی کاهش پیدا کند اسید با لایه هایی از فیبر و نمد پوشانده و در محل خود ثابت شده است.
از دیگر مزایایی استفاده از باتری های usp این است که به علت طراحی مناسبی که در ساخت آن ها به کار رفته است که می شود آن را در مسافت های طولانی با خیال راحت حمل و نقل کرد برخلاف باتری های سنتی که که حمل آن ها نوعی ریسک به حساب می آید.
نکته ی قابل توجه در رابطه با باتری usp این است که این نوع باتری برای استفاده ی اتومبیل مناسب نیست.

نویسنده :صفرزاده

خرید باتری