مقالات باتری

امداد باطری زارع سنندج

تمامی خودروها از مجموعه قطعات و لوازم مختلفی ساخته شده اند که یکی از مهم ترین و کاربردی ترین آن ها، باطری نام دارد. در واقع باطری خودرو، نمونه ای از باطری های قابل شارژ هستند که به وسیله دینام خودرو شارژ می شود. همان طور که می دانید، باطری ماشین وظیفه دارد که برق مورد نیاز خودرو را جهت انجام اموری همچون استارت زدن، روشنایی و نظایر آن را، تامین کند. باطری خودروها، در دو نوع اسید سرب و اتمیک طراحی و ساخته شده اند که حسب مورد دارای ولتاژ ۱۲ و ۲۴ با شدت آمپر های مختلف هستند.

دلایل خراب شدن باطری خودرو

در پاسخ به این پرسش که دلایل خراب شدن باطری خودرو چیست، باید بگوییم که خراب شدن باطری خودرو، فقط ناشی از یک عامل نیست و دلایل مختلفی می تواند منجر به خراب شدن آن شود. مهمترین عواملی که در خراب شدن باطری خودرو نقش ایفا می کنند، شامل موارد زیر هستند:

خرید باطری های ارزان قیمت و یا غیراستاندارد

در هنگام خرید باطری به هیچ وجه گول قیمت بسیار پایین آن را نخورید و حتی الامکان باطری های باکیفیت که از قیمت مقطوع و مناسبی برخوردار هستند را، انتخاب و خریداری کنید. زیرا این نمونه از باطری های خودرو، به دلیل استفاده از مواد اولیه نامرغوب و بدون کیفیت،. خیلی زود دچار نقص و خرابی خواهند شد.

نقص در سیستم برق رسانی یا همان دینام خودرو

زمانی که دینام خودرو دچار نقص یا خرابی شود، توانایی شارژ کردن باطری را از دست می دهد و در نتیجه باطری به طور کامل و اصولی شارژ نمی شود و دچار خرابی می شود.

باز گذاشتن سوئیچ در هنگام خاموش بودن خودرو

زمانی که سوئیچ خودرو به هر دلیل باز بماند و خودرو در حالت خاموش قرار داشته باشد، انرژی زیادی از باطری، کاسته می شود. اگر این مورد به صورت طولانی و یا به صورت مکرر اتفاق بیفتد، بدون شک باطری خراب خواهد شد و نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا می کند.

استفاده از باطری خارج از حد و توان آن

باطری ها میزان توانایی در نظر گرفته شده خاص خود را دارند و اگر خارج از این حد و توانایی، از آن برق گرفته شود و یا سیستم و تجهیزاتی بر روی خودرو نصب شوند که پر مصرف می باشند، می تواند منجر به خرابی باطری شود.

راهکار های جلوگیری از خراب شدن باطری خودرو

خراب شدن باطری خودرو، امری اجتناب‌ ناپذیر است و به مرور زمان، طول عمر خود را از دست می دهند و باید تعویض شوند؛ اما عدم رعایت برخی نکات می تواند منجر به خرابی هرچه زودتر آن شود. پس برای جلوگیری از این امر، نکات زیر را باید رعایت کرد:

  1. در هنگام خرید باطری به کیفیت و اصالت آن توجه کنید و همچنین باطری مناسب با خودرو خود را خریداری کنید. به عنوان مثال اگر خودروی شما به ۷۰ آمپر برق برای کار کردن نیاز دارد، حتماً باطری ۷۰ آمپر را خریداری کنید و باتری که کمتر یا بیشتر از این میزان باشد، مشکلات خاص خود را به وجود می آورد.
  2. از باز گذاشتن سوئیچ خودرو بدون روشن موتور جداً خودداری کنید؛ زیرا انرژی زیادی را از باططری خودرو می گیرد و در نتیجه منجر به تخلیه جریان ذخیره شده در باطری و خراب شدن آن خواهد شد.
  3. حتماً دینام و یا سیستم برق خودرو را هر چند مدت یکبار توسط تعمیرکاران متخصص و مجرب، به صورت دقیق مورد بررسی فنی قرار گیرد؛ زیرا وظیفه اصلی دینام، شارژ کردن باطری خودرو می باشد و زمانی که دچار نقص یا اختلال در عملکرد شود، باطری را در معرض خرابی قرار خواهد داد.
  4. از گرفتن برق بیش از حد از باطری خودرو و یا نصب و استفاده از تجهیزات برقی پرمصرف در خودرو، جداً خودداری کنید. این دو مورد می تواند منجر به تخلیه سریع انرژی ذخیره شده در باطری خوددرو شود و یا فشار زیادی را به باطری وارد کند و در نتیجه منجر به خرابی آن شود.
  5. هنگام خاموش بودن خودرو، حتی الامکان از روشن کردن سیستم صوتی به صورت طولانی مدت، خودداری شود. زیرا در هنگام خاموش بودن خودرو، دینام فعالیتی در زمینه شارژ کردن باطری انجام نمی دهد و هیچ گونه انرژی الکتریکی، جایگزین انرژی مصرف شده در این موارد نمی شود و در نتیجه باطری در معرض خرابی زودهنگام قرار خواهد گرفت.

امداد باطری زارع سنندج

خراب شدن باطری خودرو در حالت عادی، مشکل چندان بزرگی را به وجود نمی آورد؛ اما زمانی که موقعیت ما به گونه ای است که باطری فروشی و یا امداد باتری سنندج ، دسترسی نداشته باشیم، می تواند مشکل و معضل بزرگی باشد که طبیعتاً منجر به کلافگی و سردرگمی و همچنین ناراحتی ما خواهد شد.

به طور کلی باید بگوییم که خراب شدن باطری خودرو زمان خاصی ندارد و ممکن است که خودرو در حال حرکت باشد و خرابی باطری آن، منجر به خاموش شدن خودرو شود و یا حتی ممکن است خودرو در حالت پارک باشد و قصد روشن کردن آن را داشته باشیم؛ اما هر چقدر سویج را می چرخانیم، خودرو استارت نمی خورد و روشن نمی شود. حال تصور کنید با خودرو به استان کردستان سفر کرده ایم و یا از استان کردستان در حال عبور باشیم و ناگهان باطری خودرو دچار خرابی می شود و یا به عبارت بهتر، خرابی باطری خودرو علائم خود را نشان دهد و در نتیجه، خودرو خاموش شود.

در این مواقع، ابتدا باید خونسردی خود را حفظ کنید و نگرانی زیادی در این خصوص نداشته باشید؛ زیرا امداد باطری زارع سنندج ، آماده کمک رسانی به شما در سریع ترین زمان ممکن، می باشد. فروشگاه باطری زارع یکی از عمده فروش های باطری و امداد رسانی در استان کردستان است که دارای ۶ شعبه فعال در سنندج بوده و به زودی شعبه های دیگر آن در بقیه شهرستان های استان کردستان از جمله سقز، بانه، دیوان دره، قروه، کامیاران، مریوان و… افتتاح خواهد شد. فروشگاه باطری زارع سنندج خدماتی همچون فروش و عرضه مستقیم انواع باطری خودرو، خدمات پس از فروش، امداد رسانی، تعمیر و تعویض دینام، بررسی سیستم برق خودرو و نظایر آن را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *